اخبار و مطالب سایت

نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی صنعتی ((جاروبرقی آب و خاک))

نکات نگهداری از جاروبرقی صنعتی

برای افزایش دوام و کارایی جاروبرقی های صنعتی نکاتی هست که بهتر است رعایت نمایید و در صورت نیاز قطعات مصرفی آن که دچار فرسودگی میشود در گذر زمان را تعویض نمایید .

برای شناخت بهتر این قطعات تمام این قطعات را در تصاویر زیر تشریح نمودیم و شما می توانید تمام این قطعات را در فروشگاه کالا کارواش تهیه نمایید

قطعات یدکی جاروبرقی آب و خاکلوازم یدکی جاروبرقی

۱٫کیسه جاروبرقی

اجازه ندهید کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی بیش‌ازحد پر شود. وقتی کیسه جارو خیلی پر باشد، علاوه بر این‌که دستگاه به‌خوبی کار نمی‌کند و قدرت مکش آن کاهش می یابد ، به موتور جارو نیز فشار بیشتری وارد می‌شود. در نتیجه انتهای هر روز کاری جاروبرقی را تخلیه کرده و بهتر است که کیسه آن شسته یا باد گیری شود.

 

۲٫نکات مکش مایعات

اگر جاروبرقی شما قابلیت مکش مایعات را دارد در صورت مکش مایعـات هنگـامی که مخـزن دستگـاه پر شود شناور دستگاه عمل کرده و مکش دستگاه قطع میشود. در این مواقع دستگاه باید سریعا خاموش گردد و مخزن جاروبرقی را تخلیه کرده.جهت تخلیه مایعات میتوانید از شیلنگ تخلیه استفاده نمایید.

 

۳٫شناور داخل مخزن

وظیفه شناور داخل مخزن قطع عملیات مکش در صورت پر شدن مخزن از مایع می باشد لذا همواره آن را بررسی و تمیز نموده و در صورت نیاز تعویض نمایید. و در صورت مشاهده خروج آب و کف از بدنه بالای دستگاه آن را فورا خاموش نمایید.

 

۴٫ نکات جابه جایی

هنگامی‌که مشغول جارو کردن هستید، جاروبرقی را با احتیــاط و به‌آرامـی در محیط حرکت دهیـد. اگـر سیـم جاروبرقــی کـوتــاه است، آن را بــه‌زور به این‌طرف و آن‌طرف نکشید. با این کار هم به بدنه جارو و هم به سیـم برق آن آسیب می‌زنیـد.

 

۵٫مدت زمان روشن ماندن

سعی کنید مدت زمانی که جاروبرقی را روشن نگه می دارید ، حداکثر ۱۵ دقیقه باشد. اگر به زمان بیشتری برای جارو کشیدن نیاز دارید ، پس از ۱۵ دقیقه جارورا خاموش کنید و اجازه دهید دستگاه خنک شود پس از چند دقیقه مجددا شروع به کار کنید و این فواصل استراحت را حتما رعایت کنید تا جاروبرقی شما عمر طولانی تری داشته باشد.

۶٫صدای غیرعادی

در هنگام کار با جاروبرقی در صورت شنیدن صدای غیر طبیعی یا تغییر صدای موتور جاروبرقی سریعا دست از کار بکشید و جاروبرقی را خاموش نمایید و در اولین فرصت به یک متخصص یا به نمایندگی های مجاز مراجعه نمایید. ادامه دادن در این شرایط میتواند باعث سوختن موتور های جاروبرقی شود.

 

۷٫نکات کوتاه

از شستن قسمت بالای دستگاه خودداری نمایید.در زمان انبار نمودن، دستگاه را در مکان صاف و سرپوشیده و ترجیا بدون رطوبت نگهداری کنید.در صورت واژگون شدن دستگاه ابتدا آن را از برق شهری جدا کرده و سپس دستگاه را جابجا نمایید. برای تعویض کیسه و انجام تعمیرات ابتدا آن را از برق جدا نمایید .

 

لوازم یدکی جاروبرقی به همراه تمامی لوازم یدکی تجهیزات کارواش در فروشگاه کالا کارواش موجود می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید